Pasivní dům v Dobřanech

"Výborný výsledek Blower Door Testu v Dobřanech."

Naše společnost se stala součástí projektu výstavby pasivního domu v Dobřanech. Při prováděném Blower Door Testu bylo dosaženo mimořádných výsledků n50 = 0,12 1/h. Jedná se o jeden z nejlepších výsledků, kterých bylo při měření vzduchotěsnosti v ČR zatím dosaženo.

Investor v Dobřanech se na nás obrátil po předchozí spolupráci, kdy jsme mu dodávali dřevěná okna v jiném rodinném domě. Jedná se o dvoupodlažní rodinný dům s naprojektovanými standardy typického pasivního domu.

Pasivní dům byl projektován s dřevo-hliníkovými okny a balkónovými dveřmi. Původní požadavek investora na dvoukřídlá funkční okna nebyl vzhledem k charakteru stavby projektanty doporučen. Hlavní příčinou mělo být slabé místo stavby ve srazu těchto oken. Díky našemu řešení srazu pro dvoukřídlá okna pomocí systému 4 těsnících zón, byl majiteli původní požadavek na dvoukřídlá okna splněn při zachování přísných požadavků pasivního domu.

Pro tento pasivní dům jsme dodali dřevo-hliníková okna se skrytým kováním, bezpečnostními skly a dalšími bezpečnostními prvky. V oknech a dveřích byla integrována elektromagnetická čidla napojená na zabezpečovací systém domu. Vchodové dveře lze otevřít mimojiné i pomocí otisku prstu. 

Při realizaci osazování oken a dveří byla standardně zajištěna nejpoužívanější předsazená montáž. Montáž byla dobře provedena díky kompozitním kotvám a utěsněna parotěsnými páskami.